Lato 2019 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2019 nad polskim morzem
GoToHell 2016 ultramaraton Gdynia - Hel
miejscowość: Hel
data: 2016-07-20

GoToHell to pierwsza na Pomorzu otwarta i bezpłatna impreza biegowa, mająca charakter ultramaratonu. Start znajduje się na terenie Mariny (przystań jachtowa) w Gdyni, a meta w Helu. Biegniemy przez Puck, Władysławowo i dalej Półwyspem Helskim do samego portu. Trasa liczy ponad 80 km. Po dotarciu gratulujemy sobie wszyscy ukończenia biegu i siadamy gdzieś w rybackiej knajpce do pysznego obiadu. Następnie w okolicach godziny 20:00 wracamy do Gdyni promem. I żałujemy, że kolejna edycja GoToHell dopiero za rok.

GoToHell jest imprezą dla tych wszystkich zapaleńców, którzy uwielbiają wyzwania i przekraczanie własnych granic. Zatem każdy, kto czuje się na siłach i chce zmierzyć się z własnymi słabościami podczas biegu, powinien spróbować. Dla nas zwycięzcą jest absolutnie każdy, kto dotrze do mety o własnych siłach lub z małą pomocą wspierającego teamu.

GoToHell 2016 ultramaraton Gdynia – Hel 80 km

Już po raz trzeci odbył się pierwszy na Pomorzu ultramaraton z Gdyni do Helu, ukończony z sukcesami zarówno przez debiutujących, jak i doświadczonych zawodników z całej Polski.

W tym roku GoToHell wystartował 16 lipca o 4:30 rano z mariny jachtowej przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Na starcie zawodników zagrzewała do walki muzyka i… mocna czarna kawa.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę 80 km, prowadzącą przez 6 punktów żywnościowych, zlokalizowanych w Dębogórzu, Osłoninie, Pucku, Władysławowie, Kuźnicy oraz Juracie. Tegoroczna trasa dostarczyła uczestnikom dodatkowych wyzwań – o szczegółach można poczytać na profilu FB/GoToHell oraz na stronie www.gotohell.com.pl.

Meta, podobnie, jak w zeszłym roku, stanęła na Bulwarze Nadmorskim koło portu w Helu – a wraz z nią stanowiska Partnerów/Sponsorów imprezy: namioty Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci z fotelami i łóżkami do masażu oraz Kancelarii Finansowej Oliwa z rowerkami stacjonarnymi, na których każdy mógł „wyjeździć” kasę dla Pomorskiego Hospicjum.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali certyfikaty i medale, a dla trzech pierwszych miejsc w dwóch kategoriach - mężczyzn oraz kobiet - organizator przygotował puchary, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Najszybsi w tym roku okazali się: wśród mężczyzn Jarosław Strykowski (7:23''), Dariusz Rewers (7:25''), Maciej Tumulec (7:29'') a wśród kobiet Joanna Filipowicz (8:08''), Joanna Deputat (8:15''), Monika Kryniewicka (9:27'') zajmując odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Ponadto organizator przygotował wyróżnienia dla najstarszej (53 lata) i najmłodszej (27 lat) zawodniczki oraz najstarszego (58 lat) i najmłodszego (22 lata) zawodnika w postaci statuetek, ufundowanych przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

Nagrody wręczyli zawodnikom Burmistrz Miasta Helu Dr Klemens Adam Kohnke oraz Marcin Glebow, pomysłodawca i organizator ultramaratonu GoToHell. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na scenie muzycznej, zlokalizowanej obok mety, którą kolejny raz poprowadził niezastąpiony Norbert Górski na bieżąco komentując przebieg wydarzeń.

Wśród pozostałych uczestników imprezy rozlosowane zostały specjalne plecaki z bukłakami dla biegaczy, ufundowane przez KFO. GoToHell 2016 zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników, wykonane przez Julię Milewczyk na którym uwieczniono również pamiątkową tablicę zwycięzców z odciskiem dłoni każdego ze zwycięzców.

Tymczasem Organizator szykuje się już do 4. edycji imprezy, w której pojawi się dodatkowa opcja – bieg na 120 km, zapowiadająca jeszcze większą przygodę, dużą dawkę emocji i niezapomniane widoki, ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych tras biegowych w Polsce.

Do zobaczenia na GoToHell 2017!

GoToHell 2016 wspierali:
Prezydent Miasta Gdynia Pan Wojciech Szczurek
Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Pan Marek Łucyk
Burmistrz Miasta Helu Dr Klemens Adam Kohnke

Burmistrz Miasta Jastarnia Tyberiusz Narkowicz
Burmistrz Miasta Puck Pani Hanna Pruchniewska
Sekretarz Miasta Helu Marek Dykta

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci Pani Małgorzata Bałkowska
Kancelaria Finansowa Oliwa Pan Michał Nowicki
F.G.H. Lobejko Dariusz Lobejko
Bar Hello Ireneusz Szczegielniak
Ochotnicza Straż Pożarna w Helu

Hotel Morskie oko w Juracie
Smażalnia ryb Dawid w Kuźnicy
Tor Gokartowy we Władysławowie
Klub Dwa Światy w Gdyni
Backup Team Stacjonarny oraz Rowerowy

Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2019 - strona główna© 2022 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo