Lato 2019 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2019 nad polskim morzem
III Łebski Rajd Rowerowy do Belgii 3.05.2017r.
miejscowość: Łeba
data: 2017-05-03

W dniach od 3 maja do 13 maja 2017 roku odbędzie się trzeci rok z rzędu rajd rowerowy zorganizowany przez Gminę Miejską Łeba w kierunku miasta partnerskiego Łeby w Belgii - Jodoigne. W tym roku partnerem wydarzenia będzie również Gmina Nowa Wieś Lęborska. Gościnnie cykliści odwiedzą także: Hohnstorf, Parlament Europejski w Brukseli oraz wiele innych miejscowości na całej trasie.

Po wielkim medialnym sukcesie I i II edycji rajdu, zaplanowano jego kontynuację, tym razem po malowniczych terenach Niemiec i Belgii.  

Trzeźwo patrzę - trzeźwo jadę” jest akcją nastawioną na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów jakie niesie za sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu – czynnie z rodziną bądź ze znajomymi. Jest to też ukazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc napotkanych po drodze.  

Ponadto planowana akcja będzie miała jak zwykle przesłanie charytatywne. Każdy przejechany kilometr przez uczestnika będzie przeliczony na pieniądze, które zostaną przekazane na leczenie 6 letniego chłopca - Franciszka Kowalczyka chorego na mukowiscydozę.  

Trzecim elementem jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych miasta Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego, w którym to znajdują się jedyne w Europie „Ruchome Wydmy”. Uczestnicy rajdu będą codziennie pokonywać około 150 km. Na całej trasie cykliści będą propagować ideę wydarzenia.  

Na początku lutego zorganizowano nabór cyklistów. Łącznie weźmie udział w nim 7 osób (4 osoby z Gminy Miejskiej Łeba oraz 3 osoby z Gminy Nowa Wieś Lęborska).

Codzienna fotorelacja będzie zamieszczana na naszej stronie internetowej: www.leba.eu oraz na naszym facebookowym fanpage'u „Łeba Miasto Czterech Żywiołów”.  

Tekst i fot. Michał Sałata

Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2019 - strona główna© 2022 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo