Lato 2019 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2019 nad polskim morzem
Do Łeby przyjechały morsy z całej Polski! 22.04.2017r.
miejscowość: Łeba
data: 2017-04-22

23 kwietnia br. do Łeby zjechały się morsy nie tylko z Pomorza, ale i z całego kraju. Tego dnia w nadmorskiej miejscowości odbył się bowiem, już po raz trzeci „Pomorski Zlot Morsów”. Organizatorami tego wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Łeba Mors Poland – Morsy Łebskie”, Gmina Miejska Łeba, Port Jachtowy w Łebie oraz Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk oraz Burmistrz Miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński.

Od wczesnych godzin porannych w Centrum Informacji Turystycznej w Łebie trwała rejestracja wszystkich sympatyków „kąpieli w zimnej, morskiej wodzie”. Zlotowicze otrzymali okolicznościowe worki i przypinki, a także informatory łebskie. W zlocie uczestniczyło ponad 300 osób.

Następnie w południe spod Urzędu Miasta wyruszył przemarsz morsów i motocykli w kierunku plaży zachodniej. Tam po krótkiej rozgrzewce, którą przeprowadziła Pani Małgorzata Drywa wszyscy razem wbiegli do morza.

- Oprócz tradycyjnej morskiej kąpieli nie zabrakło także wielu ciekawych atrakcji. Hitem dnia była nauka puszczania latawców dzięki uprzejmości Pana Wiesława Gwizdały, organizatora Festiwalu Latawców w Łebie. Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim klubom za obecność, a naszym foczką i morsom za pracę i zaangażowanie przy organizacji wydarzenia.- mówi Piotr Głuszko, Wiceprezes Morsów Łebskich.

Po orzeźwiającej kąpieli uczestnicy udali się na biesiadę do Portu Jachtowego w Łebie. Tam na zlotowiczów czekał gorący poczęstunek oraz ciasto, kawa i herbata.

Tekst i fot. Michał Sałat

 

Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2019 - strona główna© 2022 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo