Lato 2019 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2019 nad polskim morzem
Huczne obchody 660-lecia miasta Łeby
miejscowość: Łeba
data: 2017-07-08

Uroczyste obchody związane z 660 rocznicą nadania praw miejskich Łebie, co prawda już za nami, ale emocje jeszcze nie opadły. Można śmiało powiedzieć, że władze magistratu w Łebie stanęły na wysokości zadania i zorganizowały wielkie widowisko dla mieszkańców oraz turystów wypoczywających w nadmorskim kurorcie. Celebracja Dni Łeby rozpoczęła się już 7 lipca wielkim wydarzeniem muzycznym pn. Summer Amber Festival. Na festiwalowej scenie wystąpiły wielkie gwiazdy światowego formatu m.in. Kate Ryan czy Danzel. Nie zabrakło również naszych rodzimych wykonawców czyli Kasi Staszewskiej czy choćby zespołu Yellow. Nie brakowało również sycylijskich rytmów, które zaprezentował nam Steffano Tarrazzino z zespołem. Następnego dnia również nie można było narzekać na nudę. O godzinie 16.30 w parafii pw. Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Łebie odbyła się uroczysta msza święta z okazji wielkiej rocznicy miasta. Tradycyjnie już o godzinie 18.00 ulicami miasta przeszedł barwny orszak książęcy ze Zbyszkiem I na czele, Burmistrzem Miasta Łeby, radnymi, zaproszonymi gośćmi, kolonistami, mieszkańcami oraz oczywiście turystami.

Podczas przemarszu zatrzymano się na wysokości Alei Prezydentów w Łebie aby dokonać historycznego odsłonięcia pamiątkowej tablicy z odciskiem dłoni Pana Prezydenta RP – Andrzeja Dudy. W imieniu Pana Prezydenta dokonał tego Pan Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski, który chwilę później na scenie odczytał list skierowany do władz miasta oraz mieszkańców. Po około dwudziestu minutach orszak książęcy dotarł na Plac przy ul. Tysiąclecia. Tam na scenie zgromadzonych gości powitał włodarz miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński.

Po nim głos zabrali zaproszeni goście oraz samorządowcy m.in. Teresa Ossowska – Szara, starosta powiatu lęborskiego, Alicja Zajączkowska – radna sejmiku województwa pomorskiego, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Gdyni oraz Egon Ojowski, honorowy obywatel miasta Łeby. Na ręce Pana Burmistrza Miasta Łeby został przekazany czek pieniężny na kwotę 25 tyś. złotych na budowę placu zabaw ufundowany przez Pana Daniela Obajtka, Prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej ENERGA S.A.

Po oficjalnej części rozpoczęła się część artystyczna. Jako pierwsi na scenie wystąpili Uczestnicy XV Letnich Kursów Muzycznych w Łebie pod kierownictwem Agaty Savy. Następnie mogliśmy uczestniczyć w wielkim święcie piękna i urody. Na scenie przed łebską publicznością zaprezentowały się uczestniczki licencjonowanego konkursu piękności Bursztynowej Miss Polski. Dziewczęta zaprezentowały się w sukienkach koktajlowych, strojach kąpielowych oraz sportowych. Oczywiście największe emocje budziły dziewczyny w dwuczęściowych strojach kąpielowych. Główny tytuł został przyznany Agnieszce Bolin. Kolejne tytuły otrzymały: Samanta Witkowska, Agnieszka Choszcz oraz Sabina Szkółka. Jury przyznało również dwie zielone karty, które trafiły do: Weroniki Bartkowskiej oraz Sandry Bernatas.

W przerwie pomiędzy poszczególnymi prezentacjami wystąpiła Kasia Staszewska. Jej covery popularnych utworów na youtubie cieszą się dużą popularnością i mają ponad milion wyświetleń. Też mogliśmy posłuchać zespołu Yellow.

Jednak największe emocje miały dopiero nadejść. Stało się to gdy na scenie pojawiła się gwiazda tego wieczoru czyli chór Sound’n”Grace. Grupa składa się kilkunastu osób, w tym samych wokalistów jest dwanaście osób. Każdy kto uczestniczył w tym wyjątkowym widowisku przeżył z pewnością duchową rozkosz słuchając nietuzinkowego głosu poszczególnych osób z zespołu. Można śmiało powiedzieć, że warto było być przez te oba dni w Łebie.

Tekst i fot. Michał Sałata

 

Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2019 - strona główna© 2022 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo