Lato 2019 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2019 nad polskim morzem
Hel: Ultramaraton DOBRYCH SERC 2017 "mam marzenie"
miejscowość: Hel
data: 2017-07-16

Pół roku przygotowań, tysiące wykonanych telefonów, setki treningów i nieprzespanych nocy. To wszystko uwieńczone 16.07.2017 wielkim powitaniem naszych biegaczy, którzy eskortowani przez Straż Miejską w Helu, wbiegli o 13:30  na Bulwar Nadmorski w Helu. Jednak dla Aleksandry Kacprzak oraz Przemka Koziarskiego, którzy biegli z Zakopanego do Helu, był to z pewnością koniec trasy.

A wszystko zaczęło się 04.07.2017, kiedy to Aleksandra wraz z Przemkiem o 6 rano wybiegli „spod samuśkich Tater”, zaczynając 13 – dniowy ultramaraton, na rzecz fundacji „Mam marzenie” dla przewlekle chorego Natana, którego marzeniem jest oglądnąć na żywo mecz na stadionie „Camp Nou” w Barcelonie. Dokładna trasa Ultramaratonu Dobrych Serc Oli i Przemka przebiegała między innymi przez miejscowości takie jak: Kraków, Żarnowiec, Włoszczowa, Łódź, Ciechocinek, Grudziądź, Pruszcz Gdański, Gdańsk, Władysławowo i Hel. Średnio przebiegając dziennie około 60 km.

W organizację przywitania biegaczy, włączył się Burmistrz Miasta Helu Dr Klemens Adam Kohnke, którego reprezentował Pan Norbert Górski. Na mecie oczekiwał na biegaczy st. chor. sztab. Wiktor Jachimek, który w imieniu dowódcy 10 brygady logistycznej w Opolu wręczył podziękowania dla biegaczy. Natomiast organizatorzy Ultramaratonu przywitali Olę i Przemka kwiatami, wręczając im puchary wraz medalami. Biegaczy przywitały również ich rodziny, przyjaciele, znajomi i wczasowicze przbywający w tym czasie na urlopie. Nie zabrakło również z tej okazji szampana.

Należy również wspomnieć, iż cały bieg był relacjonowany na specjalnie utworzonej stronie Ultramaratonu Dobrych Serc na facebooku i również tam będzie można znaleźć zdjęcia. Całość przedsięwzięcia została wsparta przez licznych sponsorów: Urząd Miejski w Zabrzu, Nałęczowianka, Decathlon, Klub Biegacza Sabótka, Radio Studenckie Egida, Ekowaga, Nowiny Zabrzańskie, Nowa Trybuna Opolska, Naturalmed, Codigo see, Mprint.pl, Cafe Silesia, Samoprzylepne Oznaczenia Magazynowe, Stronny.pl. 

 

Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2019 - strona główna© 2022 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo