Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2019 nad polskim morzem
GoToHell 2017 ultramaraton Gdynia - Hel
miejscowość: Hel
data: 2017-07-15

15 lipca 2017 roku po raz czwarty odbył się pierwszy na Pomorzu Ultramaraton GoToHell 2017. W tym roku bieg 80 km z Gdyni na Hel został poszerzony dodatkowo o dwa biegi. Z Gdańska do Helu na dystansie 120 km i Gdyni do Helu Nording Walking na dystansie 80 km. Wszystkie biegi zakończone zostały z sukcesami zarówno przez debiutujących uczestników jak i doświadczonych zawodników z całej Polski.
Ponad 130 zawodników miało do pokonania trasę 80 i 120 km prowadzącą przez 8 punktów żywnościowych, zlokalizowanych w Sopocie, Gdyni, Dębogórzu, Osłonino, Puck, Władysławowo, Kuźnicy i Juracie.

Meta, podobnie, jak w zeszłym roku, stanęła na Bulwarze Nadmorskim w Helu a wraz z nią stanowiska Partnerów/Sponsorów imprezy: namioty Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci z fotelem i łóżkiem do masażu oraz punktem dla dzieci w którym można było pomalować sobie buzię czy wziąć udział w licytacji.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali certyfikaty i medale, a dla trzech pierwszych miejsc organizator przygotował puchary, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka oraz Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza.

Dodatkowe nagrody wręczyli zawodnikom w imieniu Burmistrza Helu sekretarz Miasta Helu Marek Dykta oraz Marcin Glebow, pomysłodawca i organizator Ultramaratonu GoToHell. Tradycyjnie dekoracja zawodników odbyła się na scenie Bulwaru Nadmorskiego.

Wspaniale zaprezentował się reprezentant Helu Grzegorz Elmiś, który uplasował się na 4 miejscu w biegu z Gdyni do Helu na dystansie 80 km.

GoToHell 2017 zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników na którym uwieczniono również pamiątkową tablicę zwycięzców.