Lato 2018 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2018 nad polskim morzem
Zaproszenie na Dożynki Gminy Puck – Żelistrzewo 2017 Gwiazda wieczoru - koncert "De Mono"
miejscowość: Żelistrzewo
data: 2017-08-27

W niedzielę 27 sierpnia 2017 roku  Żelistrzewo będzie areną uroczystości dożynkowych Gminy Puck. O godzinie 12,00 – na plac przykościelny - nastąpi przyjazd delegacji sołeckich z wieńcami dożynkowymi.  Swój udział zapowiedziało 21 sołectw. O 12,30 w kościele zostanie odprawiona Msza św. Dziękczynna Dożynkowa. Po ceremonii religijnej nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego z orkiestrą na stadion. Około 13,40 przewiduje się uroczyste powitanie i prezentację sołectw. Tradycyjnie nie zabraknie wciągnięcia wieńca dożynkowego na maszt na tle hymnu kaszubskiego. Starostowie dożynek złożą symboliczny bochen chleba na ręce gospodarza dożynek Wójta Gminy Puck. Wyróżnieni rolnicy otrzymają medale „Zasłużony dla Rolnictwa”. Ogłoszony też będzie wynik konkursu na „Piękną Wieś”. 

Jak zwykle emocjonująco zapowiada się Turniej Dożynkowy. Oceniane będą wieńce dożynkowe, oraz uczestnictwo reprezentantów wsi : w wiązaniu snopków zboża, młóceniu cepami oraz w… rzucie kamieniem stolemowym.

Na estradzie zaprezentują się: orkiestra dęta ze Strzelna, zespoły folklorystyczne „Bursztynki” z Mieroszyna i „Redzanie” z Redy.

Około godziny 17,00 odbędzie się występ zespołu „Nagła zmiana klimatu”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „De Mono” (około godz.19,00).

Ponadto towarzyszyć będą: kuchnia kaszubska i kawiarenka, stoiska handlowe i prezentacyjne, wesołe miasteczko oraz promocja twórców ludowych…

Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2018 - strona główna© 2018 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo