Lato 2018 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2018 nad polskim morzem
Czas na mistrzowskie Pucki! Mistrzostwa Polski klasy Puck - start 19.08
miejscowość: Puck
data: 2017-08-19 - 2017-08-20

W sobotę 19 sierpnia w Pucku rozpoczną się Mistrzostwa Polski Klasy Puck. W dwudniowych zawodach wystartuje ponad 40 załóg z całego kraju.

Trzyosobowe łódki klasy Puck zostały skonstruowane w 1996 roku przez Franciszka Lewińskiego, szkutnika i żeglarza, m.in. trzykrotnego mistrza Polski w klasie Star, na potrzeby Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Jachty szybko zyskały popularność, a od 2013 roku rozpoczęto organizację mistrzostw Polski w tej klasie. Pierwszym zwycięzcą został sternik Krzysztof Stromski, w 2014 roku wygrał Marcin Styborski, w 2015 Artur Piernicki (wszyscy z YC Rewa). W ubiegłym roku pierwsze miejsce ponownie zajął Stromski, pokonując 42 pozostałe załogi.

Foto: Tadeusz Lademann

Liczba załóg na mistrzostwach jak zawsze jest zagadką – mówi Sławomir Dębicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck. – Na chwilę obecną mamy około 30 zgłoszeń. Na pewno zobaczymy nowe twarze – wiemy, że przyjadą dwie załogi z Torunia, gdzie sprzedaliśmy dziesięć Pucków, oraz jedna z Krakowa.

W tym roku do Pucka nie dotrze Krzysztof Stromski, członek kadry narodowej klasy Finn, w tym czasie będzie nad Balatonem na Węgrzech, na Srebrnym Pucharze Finna – mistrzostwach świata U23.

Szanse na medal dzięki temu rosną, ale konkurencja dużo pływała w Rewie, a ja w tym sezonie trochę odpuściłem – mówi Marcin Styborski, mistrz Polski z 2014 roku. – Jeżeli wystartują, faworytami tradycyjnie będą Artur Piernicki, Jacek Ludwiczak, Jarosław Wróblewski i generalnie zawodnicy z Rewy, którzy dużo trenują, ścigają się i są opływani. Z kolei ja teraz odpoczywam po regatach klasy Skippi w Pucku, ale od jutra skupię się tylko na mistrzostwach Polski.

Otwarcie regat i odprawa sterników rozpocznie się w sobotę 19 sierpnia o godzinie 10, a godzinę później zaczną się zmagania na wodzie. W planie jest przeprowadzenie 8-10 wyścigów. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 14.

Organizatorem regat jest Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck, a współorganizatorami Harcerski Ośrodek Morski, Yacht Club Rewa i Pomorski Związek Żeglarski.

Zawiadomienie o regatach

 

 

Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2018 - strona główna© 2018 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo