Lato 2018 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2018 nad polskim morzem
Mali Ratownicy niosą pomoc na plaży we Władysławowie
miejscowość: Władysławowo
data: 2017-08-11 - 2017-08-13

  • Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stworzył program „Mali Ratownicy”, którego misją jest nauczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. 
  • Volkswagen jest głównym partnerem Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” który wprowadził nauczanie pierwszej pomocy do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. 
  • Już w najbliższy weekend Volkswagen zaprasza do strefy Małych Ratowników we Władysławowie, gdzie wszystkie dzieci dowiedzą się, w formie zabawy, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. 
  • Plażowa strefa czynna będzie od 11 do 13 sierpnia, w godzinach 9.00 – 17.00
Twoje dziecko z fascynacją śledzi przygody superbohaterów, chce zostać jednym z nich i posiadać supermoc, dzięki której można pomagać innym ludziom oraz zapewnić im bezpieczeństwo?  Jeśli tak – przyjdźcie razem… na plażę! Od 11 do 13 sierpnia Volkswagen zaprasza do strefy we Władysławowie,  gdzie wszystkie dzieci dowiedzą się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. W najbliższą sobotę na najmłodszych i ich rodziców czekać także będzie autorka bloga Moje Dzieci Kreatywnie – Ewa Wojtan.  
 
Dzięki programowi „Mali Ratownicy”, stworzonemu przez Volkswagen we współpracy z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, każde dziecko może zdobyć supermoc i dowiedzieć się jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy, kogo zawiadomić w sytuacji alarmowej, na jaki numer zadzwonić czy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudnej sytuacji. Teraz najmłodsi mogą nauczyć się tych ważnych rzeczy także podczas wakacji, spędzając czas na plaży. Już od 11 sierpnia a, w strefie Volkswagena, instruktorzy Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować pokażą wszystkim chętnym jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. 
 
- Zasad udzielania pierwszej pomocy powinniśmy uczyć najmłodszych po to, by już od małego wyrabiać w nich dobre nawyki, kształtować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, uczyć opanowywania emocji w trudnych sytuacjach oraz by budować ich pewność siebie i zaufanie do własnych kompetencji w zakresie udzielania pomocy drugiej osobie – mówi Katarzyna Grzelak, Koordynator prowadzonego przez Fundację WOŚP Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ tylko 11%[1] dorosłych w wieku 35-44 lat na pytanie: „Czy umiałbyś udzielić pierwszej pomocy w razie zagrożenia zdrowia lub życia?” odpowiada:  „Zdecydowanie tak”. Grupa ta jest niezwykle istotna, gdyż to w niej znajdują się rodzice dzieci w wieku 6-14 lat. Rodzice, od których dzieci powinny uczyć się zasad postępowania także w sytuacjach, w których dochodzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Przede wszystkim tego, że udzielona umiejętnie i szybko pierwsza pomoc często decyduje o przeżyciu.
 
- Chcemy, by wszystkie dzieci w Polsce potrafiły szybko i skutecznie udzielić pierwszej pomocy! Dzięki takim akcjom udowadniamy, że w każdym dziecku drzemie potencjał do stania się bohaterem i ratownikiem – mówi Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen. – Mamy nadzieję, że w  długoletniej perspektywie program Mali Ratownicy przyczyni się do kształtowania pożądanych postaw społecznych i utrwalania wartości. Będzie dodatkowym wsparciem dla rodziców, szkół i społeczności w procesie wychowywania odpowiedzialnych, silnych i wrażliwych na otoczenie ludzi. – dodaje Szaniecki.
 
Mali Ratownicy czekają na Was:
 
11-13 sierpnia we Władysławowie
18-20 sierpnia w Olsztynie
 
Wszystkie spotkania odbędą się w ramach Projektu Plaża organizowanego przez TVN.
 
W programie m.in.:
 
Szkolenie z pierwszej pomocy
„Koło Fortuny” dla dzieci
Gra „Było Sobie Życie”
Układanie puzzli na czas
Ścianka do zdjęć
Konkursy z nagrodami
Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2018 - strona główna© 2018 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo