Lato 2019 nad polskim morzem
Polska Północna wakacje nad morzem Lato 2019 nad polskim morzem
Dzień Ryby
miejscowość: Hel
data: 2009-07-25
25.07.09 w Helu odbył się DZIEŃ RYBY. Impreza rozpoczęła się przemarszem oraz wjazdem wielkiej, złotej rybki wykonanej przez studentów
Akademii Sztuk Pięknych oraz członków Klubu Gaja, a że rybka miała spełniać życzenia, wszyscy wrzucali do jej otworu gębowego karteczki z własnymi marzeniami. Po oficjalnym przemarszu, wcześniej wspomniany Klub Gaja zajmujący się ochroną środowiska naturalnego wystawił krótkie przedstawienie dotyczące zanikania wielu gatunków ryb z powodu np. nielegalnych połowów.
 

 

 

 

Klub w ten sposób chciał pokazać rybakom, że to także od nich zależy jak długo w morzu będą ryby i tym samym jak długo będą mogli wykonywać swój zawód. O godz. 11.00 otwarto zawody w lepieniu babek z piasku. Oprócz tego Krzysztof Górski  gotował danie własnego pomysłu. Każdy mógł spróbować tejże potrawy, gdyż jego ogromna patelnia pomieściła aż 800 porcji! Po południu rozpoczęły się zawody dwunastu helskich restauracji na najlepsze danie z łososia. Jurorem tych zawodów był Karol Okrasa. Po zawodach rozpoczęły się koncerty.
 
 
Oglądaj relacje z imprez w TV Półwysep!
www.tv.polwysep.pl - kliknij tutaj
« Lato 2019 - strona główna© 2021 www.polwysep.pl : wakacje nad morzem
www.nordi.pl | Władysławowo